Cloudy Bay

Webová stránka značky: Cloudy Bay

V roce 1984 ochutnal David Hohnen poprvé novozélandský Sauvignon Blanc. Od té chvíle měl David jedno přání, představit terroir Nového Zélandu světu, ale k tomu potřeboval vinici, a tak se rozhodl postavit svou vinici v Marlborough. Když byl projekt v polovině, David si uvědomil, že podle novozélandského zákona není možné, aby si jako Australan zakoupil pozemek nebo postavil vinici. Přesto se David přes všechny tyto výzvy nevzdal.

Po roce trpělivosti se Davidovi podařilo přesvědčit novozélandskou vládu, aby mu umožnila zakoupit 140 hektarů půdy v srdci údolí Wairau. V roce 1986 nakonec Cloudy Bay vyrobil svou první láhev vína na nově zakoupené půdě.

Toto víno okamžitě zaznamenalo globální úspěch, zejména na vývozních trzích. Vytvořilo pověst, a to i přesto, že neexistoval internet ani sociální média. To platí dodnes a podle Wine Searcher je Cloudy Bay Sauvignon Blanc druhým nejvyhledávanějším Sauvignon Blanc na světě a nejvyhledávanějším novozélandským Sauvignon Blanc.

2 položek celkem
SB 2021 Packshot
520 Kč bez DPH
629 Kč

Cloudy Bay je synonymem nejlepšího Sauvignon Blanc na světě. Podoba nejvyšší kvality proslulého Marlborough. Buket vína spojuje zelené tropické plody s...

85
PN 2021 Packshot
669 Kč bez DPH
809 Kč

Toto vzácné aromatické a hedvábné Cloudy Bay Pinot Noir je postaveno v burgundském stylu. Toto skvělé červené má višňovou a kořeněnou vůní, která vzniká...

86

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

**