Cloudy Bay Chardnonnay 2022 0,75l

Značka: Cloudy Bay
775 Kč 640 Kč bez DPH
Skladem

Mladé Chardonnay je živé a intenzivní. Výrazná chuť bílých peckovin se skvěle mísí s citrusovými a květinovými tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny, které jsou ručně sbírané, jsou lisovány celé a pak fermentují v sudech, aby získaly komplexnost a texturu. Víno pak zraje ve francouzském dubu po dobu 11 měsíců.

Mladé Chardonnay od Cloudy Bay je živé a intenzivní, s výraznou chutí bílých peckovin doplněnou citrusovými a květinovými tóny, které se snoubí s jemným dubem. Časem se víno stává pikantnějším a propojuje se s ovocnými jádry, do kterých se promíchávají pikantní tóny grilovaných oříšků a briošky, spolu s jemnými kořeněnými akcenty. Sklepní potenciál je 10–15 let.

Servírujeme ideálně při 9–11 °C.

Cloudy Bay je jedním z prvních vinařství založených v oblasti Marlborough, která je považována za nejprestižnější vinařský region na Novém Zélandu. Po téměř 30 letech je toto vinařství stále jedním z nejuznávanějších, zejména díky svému vlajkovému produktu, Sauvignon Blanc.

Hrozny pocházejí z vinic v oblastech Rapaura, Fairhall, Renwick a Brancott v údolí Wairau. Vinice v oblasti Rapaura jsou charakteristické kamenitou půdou, která udržuje vlhkost, zatímco ve Fairhall a Brancott dominují staré aluviální písky s obsahem jílu.

Výnosy v Cloudy Bay jsou obvykle o 30 % nižší než regionální průměr, což znamená menší množství lahví, ale vyšší koncentraci a intenzitu aroma. Díky této politice nízkých výnosů Cloudy Bay každoročně zajistí vyšší kvalitu a lepší konzistenci svých vín.

 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Objem: 0,75 l
Země: Nový Zéland
Obsah alkoholu: 13,7%
Ročník: 2022
Složení odrůd: Chardonnay 100%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**