Monkey 47 Gin Distillers Cut 2020 47% 0,5

Značka: Monkey 47
4 800 Kč 3 967 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Mimořádná edice ginu Monkey 47 která zrála sudech ze dřeva Mizunara! A co že to je za dřevo?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při příležitosti oslav desátého výročí bádání v oblasti exotických vůní a chutí si v palírně z Černého lesa splnili sen. Po několika letech snažení se, přemlouvání a dokazování, že jsou toho hodni, získali pět Mizunara sudů.

Tyto sudy jsou pevně zakotveny v Japonské histori a jsou mnohem vzácnější než sudy z amerického nebo evropského dubu. Díky nedostatku dovozu po druhé světové válce však muselo Japonsko hledat vlastní cestu ke stáření destilátů a tak začli využívat dřevo z vlastní produkce.

Mizunara (volně přeloženo jako "vodní dub") je typ dubu který roste ve východní Asii - Japonsku, Číně či na Korejském poloostrově. Aby byl tento strom vhodný k výrobě sudů, musí být starý minimálně 150, spíše 200 let. Bednářům práci ztěžuje i velké větvení těchto stromů či vlhkost, jak vyplývá ze jména tohoto dubu.

Přes všechny obtíže, které vyvstávají na cestě k hotovému sudu, je výsledek neocenitelný. V této edici ginu se projevuje jemnýmy tóny santalového dřeva s trochou kokosu, kombinace, která osloví nejenom milovníky tónů vanilky.

Na zdraví!

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Země: Německo
Limitovaná edice: 2020, 3589 lahví
Oblast: Schwarzwald
Obsah: 0,5l
Obsah alkoholu: 47%
Styl: Aged gin
Typ sudu: Dub Mizunara
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**