Endorphin

Webová stránka značky: Endorphin

PRÉMIOVÝ ČESKÝ GIN S INGREDIENCEMI Z CELÉHO SVĚTA

V našem rodinném lihovaru v srdci Moravy tvoříme v malých šaržích poctivé, na kvalitu orientované giny pod obchodní značkou ENDORPHIN. Botanicals (koření, byliny, květy..), kterými zušlechťujeme ten nejjemnější moravský líh, získáváme jak z okolních polí, luk a našich sadů, tak i z těch nejvzdálenějších koutů světa. To vše s jediným cílem- přinést našim zákazníkům, poctivý, rukodělně vyrobený český gin té nejvyšší kvality. Přitom se držíme našeho motta: pro lásku k ginu a lidem pro radost.

JAK A PROČ TO VZNIKLO

D.Walker distillery  je malá, rodinná destilérka, kterou jsem s pomocí přátel založil v roce 2019. Bylo to v době, kdy jsem po mnoha letech působení v korporátním prostředí zatoužil po změně – dělat věci po svém a tak, aby mě to, co dělám, naplňovalo a měl jsem z toho radost.

Jakožto milovník dobrého jídla a pití (ginu obzvlášť) jsem měl základní znalosti zkušenosti s pálením ovocných destilátů, které jsem si průběžně rozšiřoval pomocí mnoha workshopů v destilérkách v Anglii a Německu. A tak přišel nápad, který následně logicky vyústil v pevné rozhodnutí, začít vyrábět destiláty tak, jak si myslím, že by se měly vyrábět a jak by měly chutnat – s důrazem na tradiční postupy, z těch nejkvalitnějších surovin, poctivě, s láskou a respektem k nim samotným a pro radost lidem, kteří je budou pít.

VIZE A FILOSOFIE D.WALKER DISTILLERY

Rukodělná destilérka D.Walker distillery s.r.o. je umístěna ve malé vesničce v srdci Drahanské vrchoviny – uprostřed malebné kopcovité krajiny plné překrásných luk a hájů, rámované smíšenými lesy. Díky svému umístění můžeme část používaných lokálních bylin získávat samosběrem, ať už jde o třezalku obecnou, černý bez, meduňku, šalvěj, mateřídoušku či lipový květ – okolní příroda a naše vlastní pozemky jich nabízí nepřeberné množství.
Naše produkce se zaměřuje na výrobu průtahových destilátů, především prémiového ginu - klasickým rukodělným způsobem s důrazem na tradiční postupy a maximální kvalitu vstupních surovin – použití lokálních i exotických bylin a koření, a toho nejkvalitnějšího lihu.
Našim cílem není kopírovat velké producenty a zavedené značky – díky menším výrobním šaržím chceme na trh přinášet hravost, různorodost a variabilitu v sortimentu.

Chceme prostě dělat vynikající lihoviny pro všechny, kdo mají rádi kvalitní pití, dokáží ocenit jedinečnou chuť a aroma, a zakládají si na přírodním původu toho, co konzumují. A bez chemie.
Děláme to jak pro milovníky ginu, tak i pro ty, kteří chtějí kvalitním produktem obdarovat svoje nejbližší, přátele či kolegy.
Pro firemní zákazníky pak, v souladu s naší základní filosofií, dokážeme vytvořit recepturu a gin dle jejich specifických požadavků na chuť či vůni, osadit ji etiketou uzpůsobenou tak, aby kromě značky ENDORPHIN vyjadřovala také tuto jedinečnost – jejich logo, název společnosti atp.

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

Jakožto patrioti se snažíme v maximální možné míře využívat nejen místních zdrojů bylin a koření (botanicals), ale také v co největší míře podporovat a využívat lokální české výrobce a dodavatele technologií a ostatních vstupních materiálů, které jsou nezbytné pro to, abychom dostali naše produkty až na Váš stůl.
Proto naši unikátní destilační technologii na míru vyrobil pan Janča z Uherského Brodu, etikety se tisknou v rodinné české tiskárně nedaleko Prahy, kartonové obaly v papírně u Čáslavi, zátky dodává česká firma ze Zlína, folie rodinná firma z Mikulova…..

ENDORPHIN – ČESKÝ ORIGINÁL

Jak je známo endorfin je jeden ze 4 hlavních hormonů štěstí, které produkuje naše tělo. Tyto hormony v našem těle působí jako přírodní stimulanty, vzbuzující pocity štěstí, radosti,  spokojenosti, potěšení, dobré nálady až euforie. Právě ve spojení s endorfiny se výraz „hormony štěstí“ používá nejčastěji. Někdy se označují za nejsilnější legální drogu – je to vlastně tělu přirozená obdoba morfinu. Pro tělo i pro psychiku jsou velmi důležité: jsou zdrojem dobré nálady, ulevují nám od bolesti, vyvolávají pocity pohody, navýšené životní energie až euforie.

To je i důvodem, proč jsme si ENDORPHIN vybrali pro název našich ginů – aby byl synonymem pro okamžiky pohody, příjemných pocitů a spokojenosti. Ať už při společných chvílích s vašimi přáteli a blízkými, nebo až si budete užívat klidnou chvilku o samotě. Pevně věřím, že i náš ENDORPHIN, při konzumaci v rozumné míře, ve Vás bude probouzet dobrou náladu a radost ze života.

JAK GINY ENDORPHIN VYRÁBÍME

ENDORPHIN vyrábíme na unikátním destilačním zařízení, které jsme si nechali vyrobit na míru dle našich specifických požadavků. Naše destilační kolona je jedinečná nejen v českém měřítku, ale i mezinárodně.

Každý z našich ginů má svoji jedinečnou recepturu – liší se složením a poměry botanicals (bylin, květů a koření), stejně jako odlišným maceračním a destilačním procesem. Jednu část tohoto pečlivě sestaveného mixu lokálních i exotických  bylin a koření macerujeme v tom nejkvalitnějším velejemném lihu dle typu ginu  po dobu 4 – 48 hodin při různých koncentracích etanolu. Další část bylin a koření pak díky našemu designu destilační kolony umisťujeme do speciálních vaporizačních komor, kde při pomalé destilaci lihové páry procházející přes tyto botanicals absorbují jejich éterické oleje a náš gin tím získává jedinečnou chuťovou charakteristiku a aromatičnost. Výroba probíhá v malých šaržích – takto metodou ONE SHOT vyrobíme na jednu šarži cca 500 lahví jedinečného českého prémiového ginu.

NA ČEM ENDORPHIN VYRÁBÍME - TECHNOLOGIE

Naši destilační technologii jsme si nechali na zakázku vyrobit u známého českého výrobce, specializujícího se na výrobu destilačních zařízení z mědi – společnosti Kovoděl Janča s.r.o. Je postavena na jeho standardní jedno-kotlové destilační koloně, kam jsme dle našeho návrhu nechali začlenit speciální funkční prvky – mimo jiné tzv. vaporizační komoru a unikátní propojovací předlohu.

Vaporizční komora umožňuje obohatit výsledný destilát o chutě a aroma pečlivě zvolených botanicals – infuzí lihových par, které v průběhu destilačního procesu procházejí přes speciální koše naplněné touto směsí bylin a koření.

Propojovací předloha nám pak umožňuje volit výslednou cestu destilovaných  lihových par mezi kotlem a finálním kondenzátorem. Díky ní jsme schopní vést obohacené páry 5-ti různými cestami – můžeme měnit pořadí zapojení jednotlivých funkčních prvků technologie anebo některé zcela vynechat. Vše dle naší potřeby s ohledem na požadované organoleptické vlastnosti výsledného produktu – chuti, vůně, a barvy.

 

Všechny ingredience, ze kterých naše giny vyrábíme, jsou pouze přírodního rostlinného původu. Chemická činidla ani stabilizátory v našich ginech nenajdete.                                                         

Při výrobě je naší základní vstupní surovinou ten nejkvalitnější velejemný neutrální líh z melasy. Jeho kvalita a čistota je doložena laboratorně ověřenými certifikáty.                                             

Abychom vám přinesli nevšední, jedinečnou chuť i aroma, strávili jsme mnoho měsíců lazením poměrů jednotlivých botanicals i maceračních a destilačních procesů každého ginu.

 

5 položek celkem
Endorphin Lemon Demon Gin scaled
Endorphin Lemon Demon Gin 43% 0,5
Momentálně nedostupné
454 Kč bez DPH
549 Kč

ENDORPHIN LEMON DEMON GIN je suchý, rukodělně destilovaný aromatický gin, který má základ v LONDON DRY GINu, ale s výrazně posílenou chutí i...

25897
Endorphin London Dry Gin scaled
Endorphin London Dry Gin 43% 0,5
Momentálně nedostupné
454 Kč bez DPH
549 Kč

ENDORPHIN LONDON DRY GIN je na bylinky bohatý, suchý, rukodělně destilovaný gin typu London dry –  klasika bez přidaného cukru či jiných...

25895
Endorphin P!nk Gin scaled
479 Kč bez DPH
579 Kč

ENDORPHIN  P!NK GIN – je lehký, svěží „trendy“ gin, který je určen nejen pro dámskou část společnosti. A jak je patrné z názvu i vzhledu - má...

25901
Endorphin Magic imaGine scaled
Endorphin Magic ImaGINe 43% 0,5
Momentálně nedostupné
569 Kč bez DPH
689 Kč

ENDORPHIN MAGIC imaGINe je "kouzelný" gin, který při smíchání s tonikem změní svoji sytě modrou barvu do zářivě růžovo fialové.

25900
3936 cherry
636 Kč bez DPH
769 Kč

Limitovaná edice višňového ginu. Základní receptura vychází z rodinného receptu na višňový likér rodiny Pilátových z Klobouk u Brna. Receptura i...

28505

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

**