Glenmorangie Truffle Oak Reserve 26 years 55,7% 0,7l

Značka: Glenmorangie
54 989 Kč 45 445 Kč bez DPH
Skladem

Výjimečně hluboká a komplexní, tato vzácná single malt dozrávala v „truffle oak“ sudech, vyrobených z dubů rostoucích v Černém lese v Německu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Tato vzácná 26 letá single malt whisky byla vlastnoručně vybrána Dr Billem Lumsdenem, cenami ověnčeným Master Distillerem palírny Glenmorangie. Je to jedna z nejojedinělejších a nejvzácnějších whisky, vytvořená z posledních truffle oak sudů, nacházejících se ve skladech palírny. Z těchto sudů se nakonec nalahvovalo 1 000 lahví a není v plánu uvádět jakékoliv další. Každá lahev je očíslovaná a podepsaná Dr. Billem Lumsdenem.
Zrála celkem 26 let, z toho 10 let v sudech po burbonu a poté dozrávala 16 let v truffle oak sudech, vyrobených ze dřeva z Černého lesa v Německu. Tato whisky není filtrovaná za studena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Před několika lety se Dr Bill Lumsden inspiroval přirozenou harmonií, existující mezi těmito vznešenými stromy a černými lanýži, usazenými v jejich kořenech. Toužil prozkoumat, jaký vliv bude mít toto dřevo na tradičně ovocný styl Glenmorangie Original whisky a naplnil několik sudů.

Po dvou letech tak vznikla první limitovaná edice Truffle Oak Reserve, uvedená v roce 2005. Dr Bill Lumsden ale věřil, že alchymie času by mohla této whisky dodat ještě více kouzla a dal stranou 4 vybrané sudy, kde nechal whisky odpočívat ještě dalších 14 let. Vytvořil tak bohatou, 26 letou whisky, nádherně kombinující tropické tóny Glenmorangie společně s hloubkou lanýžů a oříšků.

PŮVOD

„Vždy jsem byl fascinován dubovým dřevem a v průběhu let jsem nechával Glenmorangie zrát v sudech, vyrobených z různých druhů tohoto stromu.
Jedním z mých nejúspěšnějších experimentů se ukázaly být sudy z dubu, pocházejícího z Černého lesa. Rozhodl jsem se poctít symbiózu, ve které žijí tyto stromy s černými lanýži, rostoucími poblíž jejich kořenů, a pojmenoval jsem sudy truffle oak. Díky těmto skvělým sudům vznikla whisky s omračující hloubkou a komplexitou.“ -Dr Bill Lunsden

VĚDĚLI JSTE ŽE...

Mohutné stromy, z jejichž dřeva byly vyrobeny sudy truffle oak, vyrostly v Černém lese na jihozápadě Německa. Zde se dožívají až 1 000 let. Známý jako Quercus Robur, tento majestátní druh roste napříč Evropou. Ale pouze na pár místech byly objeveny v jejich blízkosti černé lanýže, rostoucí v harmonii u jejich kořenů.  Jedním z takovým míst je právě Černý les. Dřevo Quercus Robur je obzvláště porézní, což zajišťuje vyšší interakci mezi sudem a destilátem. Znamená to sice daleko vyšší andělskou daň, ale zároveň více lahodných tónů v naší whisky.

JEDINEČNÉ A VZÁCNÉ DÍLO DR BILLA LUMSDENA

„Tato ojedinělá whisky měla možnost strávit výjimečně dlouhý čas uvnitř našich truffle oak sudů. Díky tomu vznikla rozmanitá chuťová paleta, mísící tropické ovoce, typické pro Glenmorangie Original, s famózními tóny kokosu, kaštanů a lanýžů.“ -Dr Bill Lumsden

DEGUSTAČNÍ POZNÁMKY

Nefiltrovaná za studena.
Barva: mahagonová
Aroma: Dřevité s tóny karamelek, lískových oříšků, lanýžů a lehkým závanem vlhké lesní půdy. Přidává se vyzrálý balzamikový ocet, kokos, pečené kaštany, cedrové dřevo a specifická vůně žitného chleba. Pár kapek vody uvolní aroma ořechů, vanilky a borových šišek.
Chuť: Náznak pepře přechází do tropické vlny broskví, mučenky a melounu. Objevuje se mléčná čokoláda a v krásném kontrastu také hluboké tóny lanýžů a pekanové ořechy.
Závěr: Dlouhý, sladký a oříškový, doplněný polechtáním mentolu a skořice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky, whiskey
Země: Velká Británie
Limitovaná edice: 1000 lahví
Oblast: Highland
Obsah: 0,7l
Obsah alkoholu: 55,7%
Stáří: 26 let
Styl: Single Malt
Typ sudu: Bourbon, Americký dub, "Truffle Oak"

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**