Žufánek Jablkovica 45% 0,5

České
Značka: Žufánek
520 Kč 430 Kč bez DPH
Skladem

Jablkovice, kalvádos – chcete-li, z českých jablek odrůdy Rubín a Melodie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trvalo dlouhých 17 let, než jsme se ji konečně rozhodli vydestilovat. Ještě v roce 2003 jsme u nás měli kompletní linku na zpracování jablek. Obrovskou, byla dimenzovaná na celý kamion ovoce.

Jablkovice to ale měla těžké. Byla považována na symbol levné pálenky a to právě kvůli všudypřítomným jablkům, které tehdy nestály skoro nic. Kdo přišel na nějaký košt s jablkovicí, tak se ho automaticky zeptali, „aha, tobě pomrzly švestky, co?”.

Dobře vydestilovaná jablkovice, v Česku lidově (a nesprávně) označována jako kalvádos, je přitom velice dobrá pálenka s charakteristickou vůní a převelice jemnou chutí.

A tak jsme se v roce 2017 konečně rozhoupali. Načasování bylo opravdu skvělé. V tom roce byla v Česku nejslabší úroda jablek za poslední dekádu. Cena za kilo byla mnohem vyšší, než cena banánů a nebo pomerančů. A právě ten pocit, že člověk destiluje správně oceněné a drahé ovoce rozhodl

Vzniklo pár set litrů naší první jablkovice, kterou jsme z půlky dali do dubových sudů pro pozdější využití a půlku stáčíme v čiré podobě.

Protože proč se pouštět do cideru, když můžete mít z jablek něco silnějšího. Že jo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pálenka
Země: Česká republika
Obsah: 0,5l
Obsah alkoholu: 45%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**