Ferrum Vanilla Elixir 35% 0,7

Značka: Ferrum
777 Kč 642 Kč bez DPH
Skladem

Vyrobeno z unikátní směsi karibských rumů z cukrové třtiny a kombinace vanilky s jemným karamelem. Dílo Frederica Kafky dotažené k dokonalosti. 

Elixír vyroben v České republice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Málokdo tuší, že vanilka původně pochází z Mexica, kde ji do svých nápojů přidávali již Toltékové a Aztékové. I přes vysokou cenu byla vanilka velmi žádanou surovinou a Frederic Kafka s ní velmi rád pracoval. My Vám ji přinášíme ve spojení se stařeným karibským rumem.

FERRUM znamená v překladu z latiny železo, protože 19. století bylo století páry, železa a pokroku a sám Bedřich Kafka byl velkým inovátorem destilace a výroby. Znamená to také, že měl železnou vůli a přesvědčení, že poctivost a kvalita je tou nejlepší cestou. Zároveň je FER přesmyčkou prvních tří písmen jména Frederic.

Roku 1870 založil Bedřich Kafka společnost, která se specializovala na výrobu likérů a destilátů. Samotná palírna se nacházela v Pražské ulici 30 v Příbrami, kde dodnes naleznete původní znak společnosti. Destiláty a likéry se vyráběly parní destilací, čímž kvalitou předčily většinu výrobků tehdejší doby v celé Evropě. Díky skvělé kvalitě se z Bedřicha stává c. k. dvorní dodavatel a své likéry a destiláty vyváží do mnoha zemí celého světa.

První světová válka Morellu nezastavila a v období první republiky společnost dále rozkvétala a expandovala do dalších zemí. Smutným koncem byla až druhá světová válka a následné převzetí společnosti komunisty. Dnes by tomu bylo již více než 150 let kdy Bedřich Kafka povznesl výrobu likérů a destilátů na světovou úroveň. Na jeho umění a odkaz jsme se rozhodli navázat

Doplňkové parametry

Kategorie: Likéry
Země: Česká republika, Dominikánská Republika, Venezuela
Obsah: 0,7l
Obsah alkoholu: 35%
Styl: Elixír

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**