Piquero 40% 0,7l

Značka: Piquero
869 Kč 718 Kč bez DPH
Skladem

Chuť plná oříšků a čokolády. Směs rumů z Panamy je dochucena přírodními aromaty. Nad kvalitou rumu stráží patron dobrého rumu, pták terej modronohý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rumový spirit Piquero pochází z tropické Panamy. Jedná se o směs rumů, které se před lahvováním doslazují a obohacují o přírodní aromata. Hned při prvním přivonění projevují tóny piškotů, lískových ořechů, karamelu a vanilky. V bohaté, jemné chuti dominuje mléčná čokoláda následovaná slaným karamelem, praženými mandlemi či náznakem višní v čokoládě. Závěr je sladký a příjemně zakulacený.

Název spiritu odkazuje k jihoamerickému ptákovi terejovi modronohému (Sula nebouxil), kterému se v Panamě přezdívá právě Piquero. Místní legenda praví, že obyvatelé vesnice v regionu La Palma jednoho dne objevili terejovo hnízdo s překvapivým obsahem – místo vajec se v něm nacházela lahev s tekutinou. Domorodci ji ochutnali a nestačili se divit; byl to ten nejlepší rum, jaký kdy pili. Od té doby je tento roztomilý modronožec dle panamského folklóru považován za patrona dobrého rumu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Objem: 0,7 l
Země: Panama
Obsah alkoholu: 40%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**