Family Reserve 15 y.o. 45,3% 0,7l

Novinka
Značka: R. Jelínek
3 790 Kč 3 132 Kč bez DPH
Skladem

Slivovice z vizovických švestek zrající v sudu po dobu 15 let. Nechte se okouzlit chutí švestkových povidel s náznakem skořice či kávy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slivovice z vizovických švestek, zrála v dubovém sudu po dobu 15 let. Zakladatelé společnosti, bratři Jelínkové, se poprvé nechali inspirovat výrobci koňaku a rozhodli se nechat dozrávat slivovici v dubových sudech. Od té doby uplynulo více než sto let, během nichž se ve Vizovicích systematicky věnujeme zrání slivovic a dalších ovocných destilátů. Někdy používáme sudové dřevo jen krátce, aby jen lehce obohatilo charakter pálenky, jindy necháváme destilát zrát tak dlouho, až prochází radikální proměnou.

Před více než dvaceti lety jsme začali realizovat vizi Rudolfa Jelínka, kterou kvůli druhé světové válce nemohl sám dokončit. Zahájili jsme výsadbu švestkových sadů ve Vizovicích, v místní části Těchlov. Dnes jsme největším pěstitelem švestek v České republice. Díky zkušenostem našich předchůdců a možnostem vlastního sadařství vytváříme unikátní destiláty, které nemají obdoby. Family Reserve, slivovice ze švestek z Těchlova, je jedním z nich, jehož charakter se díky dlouhodobému zrání v sudech téměř nepoznává.

Charakteristika:

  • Vůně: švestková až povidlová, s výraznými tóny dřeva a náznaky karamelu a čokolády
  • Chuť: jemná, suchá a teplá, s výrazem švestkových povidel a náznaky skořice nebo kávy
  • Dozvuk: dlouhý a hřejivý, s lehkým svíravým zakončením.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pálenka
Objem: 0,7 l
Doba zrání: 15 let
Obsah alkoholu: 45,3%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**