Plymouth Gin 41,2% 0,7

Značka: Plymouth
549 Kč 549 Kč bez DPH
Skladem

Prémiový anglický gin. Poprvé byl vyroben v roce 1793. Jeho receptura vychází ze směsi sedmi přírodních surovin, destilovaných v kombinaci s čistým obilným lihem z Blackfriarské destilerie a měkkou dartmoorskou vodou.

Hlavní výrobní surovinou Plymouthu je jalovec dovážený z oblasti bývalé Jugoslávie a Itálie. Přestože tvoří ústřední složku nápoje, jeho chuť není tak výrazná jako u jiných ginů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plymouth Gin je unikátní druh ginu vyráběný již od roku 1793. Stejně jako mnoho objevných výprav začal Plymouth Gin svou pouť v docích města Plymouth, centra britského královského loďstva na jihozápadním anglickém pobřeží.

Charakter města, ve kterém Plymouth Gin vzniká, se odráží v charakteru ginu samotného. Destilerie, kde se rodí, původně sloužila jako klášter a své jméno „The Black Friars Distillery“ získala na počest mnichů, kteří v jejích prosto­rách nocovali.

Plymouth Gin se stal brzy standardní záležitostí Royal Navy, cestoval v nákladovém prostoru vysokých lodí a v průběhu dějin se tak dostal do povědomí barmanů po celém světě na cestě trvající více než 200 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Země: Velká Británie
Objem alkoholu: 41,2%
Obsah: 0,7l
Styl: Plymouth gin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: