Topantino Mezcal Artenasal 100% Espadín 40% 0,7l

Značka: Topantino
949 Kč 784 Kč bez DPH
Skladem

Topanito Mezcal Artesanal vzniká 100% agáve typu espadín. Nápoj je jemný, s lehkou kouřovostí. Dále zaujme svými tóny čerstvě posečené trávy, zeleného manga, sena a tymiánu. Doporučujeme vychutnat si jej samotný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento mezcal vzniká tradičním postupem. Nejprve se sklidí agáve espadín, a to minimálně ve věku sedmi let. Po osekání listů se jádra rostlin (piñas) praží v zemních jamách po dobu 5–8 dní. V této fázi získává budoucí mezcal svou charakteristickou kouřovou chuť a zemitost. Následně se uvařené agáve rozdrtí – k tomu slouží kamenný mlýn poháněný oslem. Vzniklá kaše se přelije do kádí a zde se nechá fermentovat za pomocí divokých kvasinek. Následně se dvakrát vydestiluje, naředí vodou a rovnou láhvuje. Topantino Mezcal Artenasal 100% Espadín se vyznačuje příjemným aromatickým profilem s jemnou kouřovostí a zemitostí doprovázenou intenzivními tóny pražené agáve, citrusů, trávy a tymiánu. 

Topanito vzniká v mexickém lihovaru Casa Maestri, jenž se nachází ve státě Jalisco. Za její perfektní chutí stojí Michael Maestri, který nedá dopustit na tradiční procesy výroby. Pomalé vaření části agávových srdcí v cihlových pecích (hornos), fermentace přírodními kvasnicemi a dvojnásobná destilace v měděných destilačních přístrojích jsou součástí výrobní metody, jež zapříčiňuje výjimečnou kvalitu a autentickou vůni agáve v této tequile. Název značky vychází z aztécké mytologie – Aztékové nazývali domov jejich bohů Topan a tequilu považovali za dar z nebe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mezcal
Objem: 0,7 l
Země: Mexico
Obsah alkoholu: 40%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**