Žufánek GYYN 2021 45% 0,5l

České
Značka: Žufánek
1 999 Kč 1 652 Kč bez DPH
Skladem

Nový ročník GYYNU destilovaný pro Yalta Craft Bistro plný radosti a štěstí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stěžejní komponentou jsou květy ylang-ylang, ale tentokrát doplněné o jednu z klíčových komponent jejich sesterského podniku Fat Cat - šantu kočičí. Etiketu tohoto ročníku vytvořil legendární umělec Jiří Georg Dokoupil.

Honza Šimice a Tomáš Procházka jsou lidé, kteří dlouhé roky provozují podnik Fat Cat a Gallery 44. Pro ně Žufánek destilovali rychle vyprodaný Fat Cat gin postavený na šantě kočičí.

Klukům se podařilo pronajmout nejkrásnější prostory pro restauraci na Václavském náměstí, legendární Jaltu (dříve restaurant Como). Udělali z ní Yalta Craft Bistro s nejlepším a cenově nejpříznivějším jídlem a pivem na celém Václaváku. A Žufánek jim k tomu vydestiloval gin. Zase.

GYYN je postavený na nádherně voňavých květech ylang-ylang (Yalta, Jalta, víte), grepu, citronové trávě, grains of paradise a dalších. Je to tekutá esence žluté barvy. Všechno, co vám čichem připomene žlutou barvu. A to je kouzlo.

Toto je druhý ročník obohacený o klíčovou komponentu z vyprodaného Fat Cat ginu - šantu kočičí. Plus  přidali a nebo upravili další byliny tak, aby to celé dávalo smysl.

Etiketu vytvořil světoběžník, experimentátor a jeden z nejúspěšnějších českých umělců Jiří Georg Dokoupil, jehož plátna vytvořená plamenem svíčky a mýdlovými bublinami mají všechna světová muzea, řadu let je sbírá i švýcarská legenda Bruno Bischofberger, expert na Andyho Warhola. Toto je vůbec poprvé co se objevují na etiketě destilátu. Nebo na čemkoliv.

Došel jsem k poznání, že můžu namalovat naprosto cokoliv, protože všechno se smí a možnosti jsou nekonečné. Třeba razítka s nadávkami. Nebo mouchy s chlupatýma ušima. Neměl jsem žádný limit, vymýšlel jsem si ty nejidiotštější náměty. V těch 80. letech jsem tvořil se skupinou umělců, říkali jsme si Mülhermer Freiheit. A spolu jsme se předháněli, kdo ten den namaluje nejhorší a nejblbější obraz.

Jiří si vymýšlí vlastní pravidla hry, tvoří pomocí ohně, mýdlových bublin, mateřského mléka. Je zosobněním malířského punku. A to se nám moc líbí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Obsah: 0,5l
Obsah alkoholu: 45%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**