Chandon Sparkling Brut 12% 0,187l

Značka: Chandon
99 Kč 82 Kč bez DPH
Skladem

Sveží a elegantní, Chandon Brut je odrazem vysoko položených vinic, nacházejících se v podhůří andských velehor ve vyhlášené vinařské oblasti Mendoza.

Kupáž tvoří Chardonnay a Pinot Noir a je to právě umístění vinic (ve výšce sahající od 1 000 do 1 200 metrů nad mořem), které jim umožňuje dosáhnout optimální kombinace zralosti a svěžesti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Postup výroby Chandon Brut:

Sklizeň začíná brzy v únoru, aby si hrozny uchovaly svěží kyselinku. Avšak pokračuje až do března, čímž vynikne i typická živelnost odrůdy Chardonnay.

Nejmodernější lisy jsou tak efektivní, že minimalizují čas, kdy je šťáva v kontaktu se slupkami, čímž předchází vzniku nežádoucí hořkosti. Primární fermentace se odehrává v nerezových tancích.

Scelování probíhá na konci června, jakmile skončí proces fermentace. Základní vína se blendují, čímž se dosahuje komplexního a konzistentního stylu

 

Víno je opět přemístěno do nerezových tanků, kde dochází k druhotné fermentaci, trvající 6 až 8 měsíců. Víno se neustále promíchává, čímž jsou kvasinky permanentně v kontaktu s vínem. To umožňuje vytvořit krémový a bohatý charakter vína.

Přidává se expediční likér a víno se nalahvuje. Následně je ponecháno ještě minimálně 3 měsíce odpočívat, aby se aromata propojila – stejně jako je tomu u tradiční metody.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé
Země: Argentina
Obsah: 0,187l
Obsah alkoholu: 12%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**