Ardbeg Traigh Bhan 19 Years Old Batch 5 Giftbox 46,2% 0,7l

Novinka
Značka: Ardbeg
9 900 Kč 8 182 Kč bez DPH
Skladem

Skotská single malt whisky, ve které se objevuje aroma tropického ovoce, kouřová chuť a karamelový závěr. Je stejně nevyzpytatelná jako pláž Traigh Bhan, jejíž nese název.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ardbeg Traigh Bhan (Tri Van) je 19letá single malt, pojmenovaná po slavné pláži Traigh Bhan na ostrově Islay, známé jako pláž Zpívajících písků. Ale tak jako je tato pláž okouzlující a svůdná, může být i velmi nepředvídatelná – stejně jako tato whisky.

Pátá várka whisky Ardbeg Traigh Bhan, uvedené poprvé v roce 2019. První vyzrálé stáčení, zahrnuté palírnou Ardbeg do core range během posledních 20 let. Produkce se
bude opakovat každý rok, vždy po malých várkách, označených jedinečným kódem na lahvi, podpisem jedné z významných osobností palírny a každá várka s jemně rozdílným chuťovým profilem.

Barva: Hořčicová


Aroma: Objevuje se svůdné tropické ovoce, ke kterému se přidávají tóny kouře a bylinného kadidla. Mentolové pastilky a mýdlo k čištění kůže se mísí se spálenou zelenou paprikou a vše uzavírá směs uzeného manga, guavy a kokosu.


Chuť: Krémovitý pocit v ústech přechází do symfonie bylinných a kořenitých tónů. Uzená slanina s javorovým sirupem, uhlí, bílý pepř a hřebíček doplňuje dřevěný kouř a slanost moře.


Závěr: Dlouhý a přinášející další tropické tóny, vřes, teplý máslový karamel a uzené máslo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Objem: 0,7 l
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 46,2%
Stáří: 19 let
Styl: Nakouřená, Single Malt
Typ sudu: Bourbon, Oloroso Sherry

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**