Campari 25% 0,7

Značka: Campari
379 Kč 313 Kč bez DPH
Skladem

Ani bitter, ani likér... prostě Campari. Právem se říká, že bez Campari není bar. Dobře se hodí do jednoduchých míchaných nápojů, jako jsou Campari Orange a Campari & Tonic, jimž propůjčuje rafinovanou chuť. Kromě toho je základem celé řady proslulých klasických koktejlů, jako jsou Negroni a Americano. Recepturu vymyslel Gaspare Campari již v roce 1860 a Campari brzy získalo věhlas jako nedílná součást aperitivo momentu, kdy jsou tradiční drinky z Campari podávány s malými porcemi kvalitních jednoduchých jídel. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Campari vzniklo v malé italské obci Novara v rukou samotného Gaspare Campariho, který skrze své experimenty rád objevoval nové nápoje. Získává se louhováním směsi bylin, rostlin a ovoce ve vodě a alkoholu.

A právě voda a alkohol jsou jedinými ingrediencemi, které jsou z jinak utajované receptury známy. Věrnost původní receptuře a její uchování v tajnosti je totiž jednou z misí společnosti Gruppo Campari, současného majitele této vskutku legendární, ikonické a světově proslulé značky.

Nenapodobitelná receptura Campari je od samého počátku stejná a dodnes zůstává přísně střeženým tajemstvím, jež přechází z generace na generaci. Mnozí zkoušeli uhádnout přesné složení; někteří si myslí, že je počet přísad dvacet, jiní sázejí na šedesát, někdo zase tvrdí, že až osmdesát.

Správnou odpověď však znají pouze ti, kdo si po 150 let Gasparovu recepturu předávali. Jeho složení každopádně dodává Campari charakteristickou chuť a sytě červenou barvu, pro kterou se vžilo označení „Campari červená“.

Je tomu už 158 let, co se zrodilo Campari díky talentu Gaspare Campariho, mistra výroby nápojů z italské obce Cassolnovo (provincie Pavia) a předního představitele pokroku, který měl později dopad na mnoho mezinárodních trhů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aperitivy
Země: Itálie
Obsah: 0,7l
Obsah alkoholu: 25%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**