Ardbeg Traigh Bhan 19 Years Old Batch 2 Giftbox 46,2% 0,7l

Značka: Ardbeg
19 990 Kč 16 521 Kč bez DPH
Skladem

Vznešená 19letá whisky zrála v sudech z amerického dubu po Oloroso po sherry. Jen těžko se dá uvěřit její rovnováze a harmonii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato druhá várka Ardbeg Trigh Bahn 19 y. o. je vznešená a vyzrála. Aby také ne, hověla si v sudech z amerického dubu po Oloroso sherry. Palírna Ardbeg v roce 2019 uvedla na trh Traigh Bhan, první stálou edici whisky ve věku 19 let. V následujícím roce  2020 přišla s druhým vydáním Batch 2, které je podle degustátorů ještě lepší než první. A takto by se dalo pokračovat. Každý rok je vydána nová whisky v omezeném množství a s jedinečným kódem na lahvi.

Aroma: Ve vůni se vlny sladkého dřevěného kouře a tart crème fraîche jemně překrývají přes výrazné tóny pikantního fenyklu, celeru a pražených čajových lístků. Šplouchání vody uvolní závan čerstvého mořského vzduchu, následovaný neodolatelnou vůní kůže, eukalyptového oleje a borovice.

Chuť: Intenzivně slaný pocit v ústech se mění jako příliv a odliv do uklidňujících tónů. Nad patrem přecházejí vlny anýzu, než se z něj divoce vyvalí bohatý fondán, březový dehet a rašelinový kouř. 

Závěr: Nakonec se slané a kouřové chutě potkají v ostrém, intenzivním a uspokojivě dlouhém závěru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky, whiskey
Objem: 0,7 l
Země: Skotsko
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 46,2%
Styl: Single Malt
Typ sudu: Americký dub, Oloroso Sherry

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**