Rhum J.M Agricole Blanc 50% 0,7l

Značka: Rhum J.M
590 Kč 488 Kč bez DPH
Skladem

Jedinečný bílý rum, zrající minimálně 6 měsíců s vůní svěží limety, medu a cukrové třtiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasický „agricole rhum“ v provedení blanc - bílý rum. Destilérie používá sopečnou pramenitou vodu, aby co nejvíce zachytila skutečný terroir Martiniku. Je chráněn kontrolou kvality s označení AOC. Jedná se o velmi svěží rum s tropickou vůní a chutí. Jeho plné tělo je výtečné pro mnohé míchané drinky.

Jedna z předních značek agricole rumů Rhum J.M pochází ze severovýchodní části karibského Martiniku. Palírna se nachází na úpatí sopky Mt Pelée, která určuje vulkanický charakter půdy, z níž pochází cukrová třtina. Sopka také zásadně ovlivňuje rychlost a způsob zrání rumů. K výrobě Rhumu J.M se používá křišťálově čistá voda z řeky Roches, která je filtrovaná přes sopečné kameny a bohatá na minerály. Fermentovaná třtinová šťáva se destiluje ve dvou měděných kreolských kolonách s důrazem na zachování květinově-ovocného charakteru.

Historie palírny sahá do konce 18. století, kdy na místě palírny vznikl cukrovar zpracovávající cukrovou třtinu z okolních plantáží. V roce 1845 cukrovar koupil Jean-Marie Martin, který ho přeměnil na palírnu. Pro výrobu Rhumu J.M se používají 3 druhy cukrové třtiny, přičemž ekologická výroba a zpracování cukrové třtiny je pro značku stěžejní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Objem: 0,7 l
Země: Martinik
Obsah: 50%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**