Veuve Clicquot Vintage 2002 1,5l

5 335 Kč 4 409 Kč bez DPH
Skladem

V roce 1810 představila Madame Clicquot světu šampaňského novinku, kterou je první ročníkové neboli vintage šampaňské - složené pouze z hroznů, pocházejících z jedné jediné sklizně. Každé ročníkové víno je odrazem počasí během daného roku, a ne jinak tomu je i u Vintage 2002.

Ročník 2002 je odrazem skvělé sklizně, navzdory velice rozmarnému počasí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1805, Madame Clicquot, mladá vdova ve věku 27 let, převzala otěže šampaňského domu Veuve Clicquot, založeného v roce 1772. Její kuráž, odhodlání, představivost a motto „existuje pouze jedna kvalita, ta nejvyšší“ jí pomohli prosadit se ve světě, ve kterém dominovali muži, a dovést šampaňský Dům Veuve Clicquot ke svému nynějšímu věhlasu.

Madame Clicquot přinesla v době, kdy ženy nemohly mít ani svůj vlastní bankovní účet, revoluční inovace, které nastartovaly rozvoj nejen Domu Veuve Clicquot, ale šampaňského odvětví vůbec. Šampaňské Veuve Clicquot se vyznačuje konzistentním stylem s převahou odrůdy Pinot Noir, která mu dodává aromatickou intenzitu a komplexní chuť. Dokonalý dárek, který pozvedne každou oslavu a významný okamžik. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Blanc
Objem: 0,75 l
Rok: 2002
Země: Francie
Obsah alkoholu: 12%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**