Veuve Clicquot Extra Brut Extra Old 4 0,75l

1 650 Kč 1 364 Kč bez DPH
Skladem

Cuvée Extra Brut Extra Old je kolekcí těch nejvybranějších vín, navíc podstupuje dvojí zrání a to nejméně pět let. Dozáž pouhých 3g/l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extra Brut Extra Old vyjadřuje nepřekonatelnou kreativitu našeho sklepmistra a představuje jedinečnou kolekci vytvořenou exkluzivně z naší sbírky archivních vín, jedné z největších sbírek v Champagne. 4. edice Extra Brut Extra Old je jedinečnou směsí šesti nejprestižnějších archivních vín Veuve Clicquot: 1996, 2008, 2010, 2012, 2013 a 2014.

Toto cuvée podstupuje dvojí zrání, kdy stráví minimálně dva roky v sudech před smícháním a minimálně další tři roky v lahvích, tedy celkem nejméně pět let. Díky úplné aromatické čistotě, sametovému pocitu v ústech a svěžesti potřebuje směs pouhé tři gramy cukru na litr. Má dokonce i potenciál zrání a to déle než 15 let.

Veuve Clicquot je druhé nejvýznamnější šampaňské na světě a rovněž v České republice. Leader inovací v oboru - stále vzrušující paradox tradice a inovace. 97% vinic náležejících Veuve Cliqcuot je třídy Grand Cru a Premier Cru.

Kombinuje všechny čtyři rozměry, které styl Veuve Clicquot jasně definují: sílu, aromatickou intenzitu, svěžest & hedvábnost. Převaha odrůdy Pinot Noir dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. 

V roce 1805, Madame Clicquot, mladá vdova ve věku 27 let, převzala otěže šampaňského domu Veuve Clicquot, založeného v roce 1772. Její kuráž, odhodlání, představivost a motto „existuje pouze jedna kvalita, ta nejvyšší“ jí pomohli prosadit se ve světě, ve kterém dominovali muži, a dovést šampaňský Dům Veuve Clicquot ke svému nynějšímu věhlasu.

Madame Clicquot přinesla v době, kdy ženy nemohly mít ani svůj vlastní bankovní účet, revoluční inovace, které nastartovaly rozvoj nejen Domu Veuve Clicquot, ale šampaňského odvětví vůbec. Šampaňské Veuve Clicquot se vyznačuje konzistentním stylem s převahou odrůdy Pinot Noir, která mu dodává aromatickou intenzitu a komplexní chuť. Dokonalý dárek, který pozvedne každou oslavu a významný okamžik.

Doplňkové parametry

Kategorie: Blanc
Objem: 0,75 l
Země: Francie
Oblast: Champagne
Složení odrůd: Chardonnay, Pinot Noir, Meunier

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**