Krug Vintage 1996 Giftbox 12,0% 0,75l

Tip
Značka: Krug
25 990 Kč 21 479 Kč bez DPH
Skladem

Naprosto unikátní ročníkový Krug 1996. Krug 1996 je také posledním ročníkem vytvořeným třemi generacemi rodiny Krugů, kteří pracují společně; Paul II, Henri a Rémi a Olivier.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho konečné složení je Pinot Noir (48%), Chardonnay (31%) a Meunier (21%).

V domě Krug slaví každý Krug Vintage osobitý charakter určitého roku. Krug Vintage je směsí nejvýraznějších vín z jednoho roku umocněná pobytem ve sklepech přes deset let. Každý Krug Vintage je jiný: je to hudba roku, kterou zachytil Krug.

Rok 1996 byl v Champagne velmi zvláštním rokem, o kterém se říká, že je jedním z nejlepších ročníků století a často ve srovnání s legendárním rokem 1928.

V House of Krug dokonce Paul Krug II, známý svými přísně objektivními pozorováními, poznamenal, že Krug 1996 mohl být „příštím rokem 1928“.

Rok 1996 byl rokem, ve kterém se prvky konspirovaly s Krugovým jedinečným zpracováním, aby zvýšily intenzivní kontrasty, které definují chutí a vůně tohoto zvláštního ročníku. Byl to rok extrémně velkých teplotních výkyvů s deštivou zimou a masivními mrazy v únoru, po nichž následoval suchý pramen. Léto se střídalo mezi obdobími spalujícího tepla a kouzly silného deště. S blížícím se sklizní se konaly také teplé, slunečné dny a velmi chladné noci. To byly perfektní podmínky pro krásné hrozny. Rok 1996 byl jedním z knih o historii Champagne.

Krug 1996 je čerstvým výrazem výjimečného roku.

Rok 1996 byl pro firmu Krug zrodem vín vykazujících vysokou úroveň čerstvosti a velkou rovnováhu a potenciál.

Zatímco Krug Vintage normálně opouští sklepy po 10 letech, dům uchovává omezený počet těchto lahví, které byly současně znehodnoceny, za optimálních podmínek, aby se znovu mohly později představit. Tyto láhve Krug Vintage jsou známé jako Back Vintages.

Aromatický a výrazný profil Krug 1996 Back Vintage tak přichází po 20 letech ve sklepech, čímž získává rovnováhu a jemnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Blanc
Objem: 0,75 l
Rok: 1996
Obsah alkoholu: 12%
Odrůdové složení: Pinot Noir (48%), Chardonnay (31%) a Meunier (21%)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**