Dom Pérignon P2 2003 0,75l

Značka: Dom Pérignon
16 990 Kč 14 041 Kč bez DPH
Skladem

Dom Pérignon Plénitude 2 je druhou reinkarnací Dom Pérignon, která se trpělivě propracovala na novou, vyšší úroveň a zapsala se do věčné historie. Po zhruba 15 letech pomalé proměny ve sklepích Dom Pérignon akceleruje svoji energii a stoupá k opravdovému vrcholu zářivé, živoucí vitality.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po mimořádně tuhé a suché zimě přišly začátkem dubna silné mrazy, které způsobily značné ztráty

na úrodě. Z jednoho extrému do druhého - koncem května se začaly zvyšovat teploty, které dosáhly mimořádně vysokých hodnot, a vlna veder přinesla regionu Champagne nejteplejší léto za posledních třiapadesát let a nejsušší léto za posledních deset let. Zrání hroznů bylo urychleno vedrem a k překvapení všech se 21. srpna začalo se sklizní. Byla to nejranější sklizeň v Champagne od roku 1822, která přinesla zralou a zdravou úrodu.

Buket se odhaluje ve spirále. Z květinové jemnosti lípy se vynořuje šedá, opečená, popelavě minerální chuť typická pro Dom Pérignon.

Je to fyzické víno, které vás osloví a vtáhne, je více hmatatelné a živé než aromatické. Jako vlna je postaveno na rytmickém vývoji – prorazí a pak se začne rozvíjet. Oplývá velkorysostí a strukturou, než se stáhne do hluboké, temné vertikality, která se pomalu táhne k hořkému, sapidnímu jódovému tónu na konci.

Dom Pérignon Vintage 2003 Plénitude 2 nabízí atraktivní možnosti párování s tradiční kuchyní ostrova Capri nebo Ischie: kachna, lehce grilovaná mladá koroptev se šťovíkem nebo králík na citronu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**