Ardbeg Auriverdes Giftbox 0,7l

Tip
Značka: Ardbeg
8 499 Kč 7 024 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Ardbeg Distillery přináší limitovanou zlatozelenou edici “Auriverdes”

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento sladový skvost zrál v sudech z amerického dubu se speciálně ošetřenými víky, které byly vyrobeny výlučně pro tento jedinečný mok.

Výrobce použil tzv. toasting technique, při níž jsou víka sudů opalována. Tato technologie propůjčuje whisky jedinečnou chuť připomínající moka kávu
v prvním poločase a krémovou vanilku ve druhé polovině utkání. Jedná se o opravdový dram ze dvou částí!  

 

Whisky Ardbeg je za každých okolností perfektním spojením dvou veličin – paličského umění a vášně pro dokonalý výsledek. Nová limitované edice se jmenuje Ardbeg Auriverdes – jméno vzniklo sloučením slova “auri” odkazujícího na zlatavou barvu whisky nacházející se v ikonické zelené “verde” láhvi. Slovo “Auriverdes” také používá jako přezdívku reprezentační fotbalový tým Brazílie, která ten rok v létě hostila mistrovství světa. Tato událost se stala inspirací pro fotbalový turnaj Ardbeg’s Peat Football tournament, který se po celém světě konal při příležitosti oslav Ardbeg Day. Turnaj vyvrcholil na Ardbeg Swamp Football World Cup, který se uskutečnil ve skotském Argyll v termínu 28. a 29. června 2014.

 

Ardbeg Auriverdes je nástupkyní vysoce ceněné limitované edice Ardbeg Galileo, která získala cenu za nejlepší sladovou whisky světa ‘World’s Best Single Malt’ v rámci předávání cen World Whisky Awards 2013. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky, whiskey
Země: Velká Británie
Limitovaná edice: 2014, 66600 lahví
Objem alkoholu: 49.9%
Oblast: Islay
Obsah: 0,7l
Styl: Nakouřená, Single Malt
Typ sudu: Bourbon, Americký dub

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: