Degustační set Svach's Old Well Whisky 5 x 2 cl

690 Kč 570 Kč bez DPH
Skladem

Set 5 vzorků o objemu 0,02l

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah setu:

1)New make, Golden Promise 63,5% 
2)Single malt whisky bourbon barrel 3yo, c.s.61,2%
3)Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 3 months, c.s.59,8%
4)Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 6 months, c.s.59,4%
5)Single malt whisky bourbon barrel 3yo, + Mizunara finish 8 months, c.s.59,1%
 
Degustační sada miniatur vydaná za účelem splnění přání našich fanoušků, kteří projevili zájem hlouběji prozkoumat vliv sudu na danou whisky. V tomto případě se jedná o vývoj nenakuřované single malt whisky, která nejprve zrála 3 roky v sudu po americkém bourbonu, a poté byla přečerpána do virgin sudu z dubu MIZUNARA z bednářství Ariake Sangio, Japonsko. Máme možnost porovnat a sledovat vývoj destilátu, který po 3 letech opustil sud po bourbonu Old Forester a následně zrál po dobu 3 měsíců, poté 6 a na závěr 8 v Mizunara sudu.  Whisky tak do sebe natahuje aromata, vůni a chuť tohoto unikátního sudu. Jako bonus jsme přiložili new make spirit z tradiční britské odrůdy ječmene Golden Promise, který se dnes již příliš nepěstuje, avšak má na svědomí ty nejlepší whisky z 80. let 20.století, kdy se ještě nikam nespěchalo a kvalita byla na prvním místě.
 
MIZUNARA - jedná se o japonský vodní dub, který není primárně určen na výrobu sudů, neboť jeho dřevo je porézní a sukovité. Jeho vlastnosti ale přebíjejí problémy s výrobou spojené a vždy se nějaký takový sud objeví na aukcích, burzách či u specializovaných prodejců, ovšem za mnohonásobně vyšší cenu, než ten nejlepší sud z Evropy, či USA, je tedy velmi vzácný a velmi drahý. My měli to štěstí a jeden takový sud získali. Projevuje se aromatem santalového dřeva, orientálního koření, vanilky a dalších vůní a chutí, které teď máte možnost prozkoumat.
 
Tato sada je předzvěstí vydání letního Distillery edition, kde bude destilát, který zrál 3 roky v sudu po americkém bourbonu a 12 měsíců v sudu z dubu MIZUNARA.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: