Laird`s Straight Applejack 86 43% 0,7l

Tip
799 Kč 660 Kč bez DPH
Skladem

Apple Jack má čistou, medově hnědou barvu a aroma uvařených, zralých jablek a vypálených burbonových sudů. Chuť je teplá, plná a komplexní, s tóny pečených jablek, karamelu, dřeva a s příjemným množstvím alkoholu. Dozvuk je táhlý a příjemný.

Tradiční American Apple Brandy si skvěle vychutnáte čistou na ledu, a exceluje v tradičních koktejlech s whisky jako je Manhattan nebo Old-Fashined. Jemná a plná chuť tohoto destilátu dodává nápojům novou dimenzi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jméno Laird je svázané s Applejack už po tři sta let - dnes se jeho výrobě věnuje již devátá generace rodiny. George Washington toužil po receptu, Abraham Lincoln applejack prodával a Ernest Hemingway o něm psal - Laird's Applejack je americký poklad, který ještě čeká velká budoucnost.

William Laird, Skot z hrabství Fyfe, se v roce 1698 usadil v New Jersey, a začal vyrábět Applejack pro svou rodinu a přátele.

První záznamy o destilaci pro obchodní účely a o prodeji Laird’s Applejack pochází z roku 1780 a najdeme je v účetních knihách Roberta Lairda, vlastníka hostince Colt’s Neck Inn v New Jersey.

Historické záznamy naznačují, že rodině napsal i George Washington, aby je požádal o recept na Applejack. Palírna prosperovala na stejném místě až do roku 1849, kdy byla zničena požárem a přesunuta do současné lokace ve Scobeyville. V roce 1851 Laird & Company zahájili komerční výrobu Applejack ve Scobeyville.

Výrobu na tomto místě vedl Joseph T. Laird, Jr. až do vyhlášení prohibice. Firma dokázala přežít díky produkci jablečných produktů jako sladký cider a jablečné pyré.

V roce 1933 získala firma Laird & Company federální licenci pod prohibičním zákonem, která jí dovolovala destilovat jablečnou brandy pro medicínské účely. Palírna se dočkala nových destilačních zařízení a moderního vybavení.

V roce 1951 byla zabalena miliontá bedna s Laird’s Applejack od zrušení 18. dodatku.

Senát v New Jersey projevil Applejack Brandy speciální úctu v roce 1964: „Členové senátu státu New Jersey vzdávají poklonu výrobcům Apllejack Brandy – nejstaršímu původnímu destilátu vyráběnému ve Spojených státech amerických“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Calvados
Objem: 0,7 l
Alkohol: 43%
Země: USA
Dodavatel: Fénix Drinks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: