Mumm Le Demi Sec 0,75l

Značka: G.H. Mumm
899 Kč 743 Kč bez DPH
Skladem

Demi-Sec je uzpůsoben pro dnešní chutě a je vlajkovým šampaňským tohoto vinařství: cuvée, které pokračuje ve slavné tradici šampaňských vín k dezertům. Toto cuvée je vyrobeno převážně z odrůdy Pinot Meunier (60 %), velmi aromatické odrůdy hroznů, která je ceněna pro svoji intenzivní ovocnost. Tato odrůda je doplněna jemnou směsí Pinot Noir (30 %) a Chardonnay (10 %)a také rezervními víny pro dodání hloubky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie legendárního domu G. H. Mumm byla napsána dlouho před jeho oficiálním založením, kterým je rok 1827.

Rodina Mumm pochází z Německa a její rodokmen, který obsahuje řád baronů a rytířů, sahá až do 12. století. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili firmu ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá označení Cordon Rouge, díky němuž se tato rodina stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr.

Po 1. světové válce byla firma pro svůj německý původ zkofiskována. Roku 1920 se do jejího čela postavil René Lalou, kterému se podařilo ji znovu nastartovat. A to dokonce natolik, že dodnes patří mezi nejúspěšnější výrobce šampaňského na světě.

Od roku 2000 tvořila Mumm Cordon Rouge nedílnou součást vyhlašování vítězů F1. Pro tuto příležitost se vyrábí ve třílitrové variantě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: