Dom Pérignon Blanc 2008 Magnum 1,5l

Tip
Značka: Dom Pérignon
15 990 Kč 13 215 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Dom Pérignon Vintage 2008 pochází z temného roku, jemuž dominovala obloha pokrytá mračny. Stejně jako v ikonickém roce 1966 nakonec vše zachránilo neobyčejně horké a slunečné září. Zralost a kvalita úrody překonala veškerá očekávání.

Šampaňská vína Dom Pérignon se nenechávají omezovat standartní dobou zrání, každé víno si určuje svou vlastní. Dom Pérignon Vintage 2008 byl tak uveden později, než Vintage 2009.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dom Pérignon je jediná značka šampaňského, která nabízí pouze ročníková vína. Ty pocházejí jen z těch nejlepších sklizní a výhradně ze 17 vinic s označením Grand Cru a zrají 9 let ve sklepích.

S počasím tak složitým a vrtkavým jako v Champagni je tento absolutní závazek ročníkovým vínům skutečnou výzvou – pokud sklepmistr domu Dom Pérignon neshledá víno daného roku vyhovující jeho náročným požadavkům, ročníkové víno Dom Pérignon nevznikne.

Výzva je však podstatou kreativního procesu tohoto šampaňského domu. Každé ročníkové víno Dom Pérignon je tedy jedinečné a naprosto zřetelně odlišné od ostatních ročníků. Vyjadřuje jak unikátní charakter daného roku, tak filozofii domu Dom Pérignon.

Doplňkové parametry

Kategorie: Blanc
Země: Francie
Oblast: Champagne
Obsah: 1,5l
Obsah alkoholu: 12,5%
Ročník: 2008
Složení odrůd: Chardonnay, Pinot Noir
Stáří: 9 let
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
**